buy Strattera Neurontin No Prescription buy Levitra Super Active Zyvox no prescription buy Trazodone no prescription buy Fluoxetine Vipps Pharmacy buy Plavix without prescription ultram without prescription Flagyl Buy Nexium online buy Lexapro online buy Silvitra
Skip to content

2. DİKİLİ KARİKATÜR ŞENLİĞİNE BÜYÜK İLGİ

Dikili Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce hazırlanan ve geleneksel hale getirilen Dikili Karikatür Şenliğinin 2.si İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de katkılarıyla Belediye Etkinlik Salonunda yapıldı.

İzmirli karikatürcüler Mustafa Yıldız ve Lütfü Çakın’ın “Çizgili-İkili” karma karikatür sergisiyle başlayan şenliğin açılışını Dikili Belediye Başkanı Osman Özgüven yaptı. Şenliğe Belediye Meclis üyeleri Hüseyin Çelik ve Erdoğan Doğan ile birlikte katılan Özgüven, 'Emek' konulu karikatür çizen en iyi ilk 10 kişiye şenlik sonunda özel hediyeler vereceğini söyledi. Konuşmaların ardından Karikatürist Lütfü Çakın, Özgüven’e kendisiyle ilgili çizdiği karikatürleri hediye etti. Karikatür çalışmaları sırasında çocuklar tarafından sevgi gösterilerine maruz kalan Dikili Belediye Başkanı Osman Özgüven çocuklarla bol, bol şakalaştı. Şenlikte “Çizgi roman kahramanlarını ne kadar tanıyoruz?” konulu söyleşinin ardından “Çizgi Roman ve Çizgi Film kahramanlarını çiziyoruz” konulu Atölye çalışmasına geçildi. 100’den fazla çocuğun katıldığı çalışma neşeli bir havada geçti.

Şenliğin 2. gününde “Turizm ve Dikili’de Yaz” konulu karikatür yarışması yapıldı. Bir saatlik dilimde çizilen karikatürlerden 65’ine teşekkür belgesi, kitap ve karikatür albümleri hediye edildi. Atatürk Meydanında ise Karikatürist Lütfü Çakın gün boyunca Dikililerin portrelerini çizdi.

'Hep Beraber Karikatür çizelim' sloganıyla yapılan, karikatürist Mustafa Yıldız ve Lütfü Çakın yönetiminde ki etkinliklere ilgi çok büyük oldu. Çocuklar gelecek yıl tekrarlanması için söz aldılar.

Paylaş