HABERLER

23. Nehar Tüblek Karikatür Yarışması Sonuçlandı

6 Mart 1995 tarihinde aramızdan ayrılan Nehar Tüblek anısına Beşiktaş Belediyesi ve Karikatürcüler Derneği tarafından her yıl düzenlenen yarışmanın sonuçları belli oldu.

23. Nehar Tüblek Karikatür Yarışması jürisi 20 Şubat 2018 tarihinde Beşiktaş Belediyesi’nde toplandı. Raşit Yakalı, Metin Üstündağ, Musa Gümüş, Ahmet Öztürklevent, Şevket Yalaz, Mahmut Akgün, İbrahim Tuncay, Akdağ Saydut’tan oluşan jüri birincilik ödülünü Özgür Alican’ın çizdiği karikatüre verdi. 

Ödül töreni, 6 Mart 2018 Salı günü saat 19.00’da Akatlar Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Birincilik Ödülü
Özgür Alican

İkincilik Ödülü
Mehmet Kahraman 

Üçüncülük Ödülü
Fethi Gürcan Mermertaş

Beşiktaş Belediyesi Özel Ödülü
Muammer Kotbaş

1. Mansiyon
Aytur Şahinbay

2. Mansiyon
İsmet Lokman 

3. Mansiyon
Ergül Aktaş

Kurumsal Özel Ödüller

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Özel Ödülü
Birol Çün

Karikatürcüler Derneği Özel Ödülü
Engin Selçuk

Dünya Süper Veb Ofset A.Ş.
Emre Sönmez

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Özel Ödülü
Ediz Çelik

Kabataş Lisesi Eğitim Vakfı Özel Ödülü
Turan Aksoy

Nehar Tüblek Ailesi Özel Ödülü
Cemalettin Güzeloğlu

Eserleri görüntülemek için tıklayınız.


Beşiktaş Belediyesi ve Karikatürcüler Derneği Gençleri ve Çocukları Özendirme Ödülleri
(Gençleri ve çocukları karikatür çizmeye özendirmek amacıyla sergilenmeye ve albüme girmeye değer bulunan eserler ve çizerleri) 

1. Ali Yiğit
2. Ela Tosun
3. Elif Şimal İralı
4. Emine Daldal
5. İdil Ayvaz
6. İrem Başak Erdoğan
7. İrem Eroğlu
8. Kıvanç Karabulut
9. Mehmet Ali Mesut
10. Mira Ballı
11. Mustafa Berk Gülmez
12. Nisa Kobalas
13. Petek Bayındır
14. Sena İrem Çakır
15. Sümeyra Toka 
16. Uğur Bataray
17. Ulaş Keskin
18. Yağmur Özeren
19. Yaren Güceyü

 

Birincilik Ödülü:
Özgür ALİCAN
 
 
İkincilik Ödülü:
Mehmet KAHRAMAN

 

Üçüncülük Ödülü:
Fethi Gürcan MERMERTAŞ

 

Beşiktaş Belediyesi
Özel Ödülü:
Muammer KOTBAŞ

 

Mansiyon 1:
Aytur ŞAHİNBAY

 

Mansiyon 2:
Ergül AKTAŞ

 

Mansiyon 3:
İsmet Lokman

 

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti
Özel Ödülü:
Birol ÇÜN

 

Karikatürcüler Derneği
Özel Ödülü:
Engin SELÇUK

 

Dünya Süper Veb Ofset A.Ş.
Özel Ödülü:
Emre SÖNMEZ
 
Beşiktaş Jimnastik Kulübü
Özel Ödülü:
Ediz ÇELİK

 

Kabataş Lisesi Eğitim Vakfı
Özel Ödülü:
Turan AKSOY

 

Nehar TÜBLEK Ailesi
Özel Ödülü:
Cemalettin GÜZELOĞLU

 

1- Ali YİĞİT

 

2- Ela TOSUN

 

3- Elif Şimal İRALI

 

4- Emine DALDAL

 

5- İdil AYVAZ