KMSPico 2024 Download | For Windows 11, 10, 8 & Office

HABERLER

18. ‘Yolsuzluk Belasını Durdur’ Grafik Mizah Yarışması 2018, Venezuela

 

 

 

 

 

“Grafik Mizah Gereklidir” blogu grafik mizahçıları, karikatüristleri, fotoğrafçılar, illüstratörleri, görsel şairleri, tasarımcıları, belgeselcileri ve tüm sanat üreticilerini geleneksel 18. YOLSUZLUK BELASINI DURDUR Çağrımıza davet ediyor.

“Grafik Mizah Gereklidir” blogu bir kez daha bilinçli insanoğlunun asil davaları için mücadele ediyor. Bu 18. Çağrı, kitle medyası ve magazin basını için kâr anlamına gelen, rezil bir suç olan küresel yolsuzluğa atıfta bulunuyor. 

Ülkelerde kanun var ama yolsuzluk boşlukları görüyor: “Vergi cennetlerinde” veya “kıyı ötesi yatırımlarda” vergi kaçırma, kaçakçılık, kara para ve varlık aklama (Panama Belgeler; İsviçre, Andorra, Aruba ve diğerleri). Buralarda biz hep rollerini oynayan paravan kişi, hayali şirket ve bankaları görüyoruz.

Bu sebeple, şu günlerde yolsuzluk ciddi bir ekonomik, siyasi ve sosyal bir sorun hâline gelmiş ve ulusal ve uluslararası örgütlerin gündemlerinde tartışılır olmuştur. Yolsuzlukla savaş, aciliyet gerektiren bir görev hâline gelmiştir.

“Grafik Mizah Gereklidir” blogumuz ve üyeleri, bu Çağrının sadece yolsuzluk üzerine çalışan araştırmacı ve bilim insanlarına yardımcı olmasını değil, ayrıca sivil toplumun farklı kesim ve topluluklarının katılımını harekete geçirerek, gerçek bir “sosyal denetçi” rolüyle yolsuzluğun azalması ve kontrolüne katkıda bulunan büyük bir “bilinç penceresi” olmasını umut etmektedir.

 

Anahtar sözcükler:

Zimmete para geçirme / Suç, Yolsuzluk / Şikayetler / Paravan kişi / Vergi Kaçırma / Kaçakçılık / Kara Para Aklama / Vergi Cennetleri / Paravan Şirketler / Şeffaflık / Rüşvet / Hırsızlık / Sınır Dışı Etme / Spekülasyon / Dolandırıcılık / İrtikap / Sahtekarlık

 

Koşullar

Gönderiler şu adrese e-posta yoluyla yapılmalıdır: humorgraficonecesario@gmail.com 

(Her bir dosya 3 MB’yi aşmamalıdır. Bu görüntüler JPG, GIF animasyonu veya MP4 videosu (YouTube uyumlu) olabilir.

Görüntüler daha önce yayımlanmış (nerede olduğunu belirtiniz) ve/veya tercihen yeni yapılmış olabilir. 

Dosyala veya görüntü sayısı her bir katılımcı için azami bir (1) ila beştir (5). Jüri seçimi olmayacaktır. Çağrının konusu olan yolsuzlukla ilgili olduğu sürece gönderilen her eser yayımlanacaktır.

Humorgraficonecesario blogu Çağrının sonunda gönderilen eserlerle dijital bir kitap tasarlayacak ve bu kitap ISSUU.COM’da yayınlanacaktır.

Yeni katılımcılar kişisel bilgilerini, varsa sanat isimlerini veya imzalarını ve azami boşluksuz 800 karakterlik küçük bir öz geçmiş göndermelidir.

 

Organizasyon Ekibi 

Julio CARRIÔN (Karry) (Peru) 

(neko) Las HERAS (Venezuela)

Manuel LOAYZA (Peru)

Aníbal ORTIZPOZO (Şili)

Emi RAMIREZ (Peru)

Edmundo VARGAS (Venezuela)

 

Çağrı, 31 Mart 2018’de sona erecektir.