KMSPico 2024 Download | For Windows 11, 10, 8 & Office

HABERLER

2. İzmir Uluslararası Karikatür Şenliği Sona Erdi

Dünyaca Ünlü Karikatüristler İzmirliler İçin Çizdi

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Küratörlüğünü Karikatürist Menekşe Çam’ın yaptığı 2. İzmir Uluslararası Portre Karikatür Şenliği’nin ödül ve plaket töreni yapıldı. 

2 gün boyunca 8 farklı noktada halkın gönlünü fetheden usta sanatçılar 3. gün Fuar Gençlik Tiyatrosu duvarını da sanat eserine dönüştürdükten sonra düzenlenen törende plaketlerini ve hediyelerini teslim aldılar. Ödül Töreninde konuşan İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, “ “Siz İzmir’e, İzmir halkına dokundunuz. İcra ettiğiniz sanat ile aslında, direniyorsunuz ve değiştiriyorsunuz. Biz İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak sanatın halka dokunmasını diliyoruz. Salonlarda tiyatro oynayabilirsiniz, kukla gösterisi yapabilirsiniz ama sanatı kentin sokaklarına taşımak çok daha etkileyici bir sonuç doğurur. Hatırlayın; en kötü günümüzde, pandeminin en yüksek seviyeye ulaştığı günlerde balkonlarda müzik yapan, sokaklarda müzik yapan insanlarla iyileştik. Sanatın böyle güzel bir huyu vardır. Sanat var oldukça umut da var olur” ifadelerini kullandı. ” dedi.

Plaket ve ödüller verildikten sonra sanatçılar Başkan Vekili Özuslu’ya bir sürpriz yaptı. Peter Zsoldos tarafından çizilen Özuslu karikatürü kendisine hediye edildi. Başkan Vekili Özuslu da çok memnun olduğunu söyleyerek teşekkür etti.  

Sanatçıların eserlerinden oluşan sergiler ise 31 Mayıs’a kadar Alsancak Vasıf Çınar Meydanı ve Konak Metro Galeri’de sanatseverlere açık olacak. 

Uluslararası Şenliğe Almanya’dan Cris Istrate, Lucy Hobrecht, Marion Stein ve Silvia Radulova, İngiltere’den Luisa Calvo, Bulgaristan’dan Boris Mateev ve Zlati Krumov, Fransa’dan Anthony Geoffroy, Bruno Tesse ve Jean-Marc Borot, Gürcistan’dan Niko Kemularia (KEMO) ve Zaal Sulakauri, Hollanda’dan Jill Hesketh, İspanya’dan Ernesto Priego ve Matias Tolsa, İtalya’dan Marzio Mariani, Litvanya’dan Ramunas Vaitkus, Macaristan’dan Peter Zsoldos ve Toth Antal Tonio, Slovakya’dan Krisztian Takacs, Polonya’dan Lukasz Szostak ve Sergiusz Kaszkowski, Romanya’dan Iancu Avram, Türkiye’den Oğuz Gürel, Birol Çün ve Kemal Buluş katıldı.

https://www.facebook.com/511929841/videos/1606161569871881/
https://www.youtube.com/watch?v=qv7DXXGIBbU
https://www.yenicaggazetesi.com.tr/dunyaca-unlu-karikaturistler-izmirliler-icin-cizdi-659157h.htm
https://penceretv.com/service/amp/belediyelerimiz/dunyaca-unlu-karikaturistler-izmirliler-icin-cizdi-261370h
http://meneksecam.blogspot.com.tr/