KMSPico 2024 Download | For Windows 11, 10, 8 & Office

HABERLER

3. Ulusal Antalya Organize Sanayi Bölgesi Karikatür Yarışması 2018 Sonuçlandı

3. Ulusal Antalya Organize Sanayi Bölgesi Karikatür Yarışması 2018 Antalya Türkiye Sonuçları

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve konusu “Sanayide Teknolojik Dönüşüm” olan “Ulusal Antalya Organize Sanayi Bölgesi Karikatür Yarışması”nın sonuçları açıklandı. Büyük ödülü, yarışmaya İzmir’den katılan Hilal ÖZCAN kazandı.

Antalya Organize Sanayi Bölgesinin ilkini 2016 yılında düzenlediği Ulusal Antalya Organize Sanayi Bölgesi Karikatür Yarışması’nın üçüncüsü, bu yıl 23 Mayıs – 3 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşti. Ahmet AYKANAT, Kürşat ZAMAN, Engin SELÇUK, Eray ÖZBEK, Antalya OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hasanali GÖNEN ve Bölge Müdürü İlhan METİN’den oluşan yarışma jürisi, 5 Temmuz tarihinde toplanarak ödül almaya hak kazanan eserleri belirledi.

Birinci İzmir’den..

Finale kalan 27 eser, Antalya OSB’nin resmi internet sitesinden kamuoyuna duyurulup olası itirazlar için bir hafta süreyle askıda bırakıldı. 12 Temmuz gününe kadar söz konusu bu  eserlere gelen benzer ve kopya itirazlarını değerlendiren jüri, 13 Temmuz günü kesin sonuçları açıkladı. Buna göre yarışmaya İzmir’den katılan Hilal ÖZCAN 3. Ulusal Antalya Organize Sanayi Bölgesi Karikatür Yarışması’nın birincisi oldu. İkinci İstanbul’dan Aytur ŞAHİNBAY, üçüncü ise yarışmaya Bartın’dan katılan Murat SARI oldu.

Sergi Yıl boyu Açık Kalacak

Jüri üyeleri ayrıca, yarışma konusu olan ‘Sanayide Teknolojik Dönüşüm’ temasını en güzel şekilde anlatan karikatürlerden oluşan bir seçki oluşturdu. 27 Temmuz günü Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü idari hizmet binasında gerçekleşecek ödül töreni öncesi, yarışmada dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan eserlerden oluşacak özel bir sergi ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. Sergi, Bölge Müdürlüğü binasında yıl boyu açık kalacak.

Kazananlar:
1. Hilal ÖZCAN, İzmir
2. Aytur ŞAHİNBAY, İstanbul
3. Murat SARI, Bartın
Mansiyon ödülleri
1. Fethi Gürcan MERMERTAŞ, İstanbul
2. Sait MUNZUR, Ankara 
3. Hakan SÜMER, İstanbul

—————

Yarışma Kuralları >>
Finalistler >>
Web sayfası >>

Birincilik Ödülü:

Hilal ÖZCAN

İzmir

 

İkincilik Ödülü:

Aytur ŞAHİNBAY

İstanbul

 

Üçüncülük Ödülü:

Murat SARI

Bartın

 

Mansiyon:

Fethi Gürcan MERMERTAŞ

İstanbul

 

Mansiyon:

Sait MUNZUR

Ankara

 

Mansiyon:

Hakan SÜMER

İstanbul