KMSPico 2024 Download | For Windows 11, 10, 8 & Office

HABERLER

“Ayrancıoğlu Karikatür Sergisi” İzmir’de

Boyabatlı karikatür sanatçıları Aşkın Ayrancıoğlu ve Behiç Yalçın Ayrancıoğlu ile genç çizerler Dağlar Umut Ayrancıoğlu ve Didar Aşkın Ayrancıoğlu’nun eserlerinden oluşan Karikatür Sergisi 4 Mart 2019 Pazartesi günü İzmir, Çetin Emeç Sanat Galerisi’nde saat 18.00’de açılıyor.

Geçtiğimiz yıl 2-10 Mart 2018 tarihleri arasında Maltepe Belediyesi, Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde açılan Ayrancıoğlu Karikatür Sergisi büyük ilgi görmüş ve kitabı da yayımlanmıştı…  İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Çetin Emeç Sanat Galerisi’nde 4-14 Mart 2019 tarihleri arasında açık kalacak sergide çizerlerin sevgi, çevre, barış, emek, özgürlük vb. temalı yaklaşık 70 karikatürü yer alacak.

Karikatür sanatçısı Aşkın Ayrancıoğlu’nun 18 yaşındaki oğlu Dağlar Umut halen lise 12. Sınıfta okurken, 13 yaşındaki kızı Didar Aşkın da ortaokulda 7. Sınıf öğrencisi. Sanatçının kardeşi Behiç Yalçın ise peyzaj mimarı olarak çalışıyor… Aynı aileden 4 çizerin birlikte sergi açması sanat dünyasında pek rastlanmayan bir durumken, hepsinin ulusal ve uluslararası başarılarının olması da ayrıca önemli.