KMSPico 2024 Download | For Windows 11, 10, 8 & Office

HABERLER

Büyükçekmece Belediyesi Uluslararası Karikatür Yarışması

Büyükçekmece Belediyesi Uluslararası Karikatür Yarışması düzenledi.

Büyükçekmece Belediyesi Uluslararası Karikatür Yarışması “Ekolojik Çizgiler” temasıyla katılımcıları bekliyor. Yarışmanın amacı “Büyükçekmece Belediyesi tarafından organize edilen uluslararası yarışma, evrensel bir sanat olan karikatür aracılığıyla çağımızın sorunlarına dikkat çekmek, kültürleri buluşturmak ve genç çizerleri özendirmek amacıyla düzenlenmiştir.” cümleleriyle anlatılıyor. Yarışmanın konusu: Ekoloji (İklim Değişikliği, Gıda Kıtlığı, Su Kıtlığı, Ormanların yok olması, 5 Haziran Dünya Çevre Günü) olarak belirlendi.

Son katılım tarihi 16 Mayıs 2022 Pazartesi günü Türkiye saatiyle 23.59 olan yarışmaya gönderilecek karikatürlerin daha önce başka bir ulusal ya da uluslararası yarışmada ödül kazanmamış olması gerekiyor. Seçici kurulun aynı ya da benzer saydığı veya başka bir karikatürcüye ait olduğunu belirlediği karikatürler değerlendirme dışında tutulacak. Finale kalan / ön elemeden geçen karikatürler 20-24 Mayıs 2022 tarihleri arasında Büyükçekmece Belediyesi internet sitesinde eğer varsa benzerlik tespiti için yayınlanacaktır (askıya alınacaktır).

Çizerler yarışmaya en fazla bir (1) adet karikatür ile katılabilir.

Yarışmacılar karikatürlerini www.bcekmece.bel.tr adresine dijital olarak göndereceklerdir. Karikatürler en fazla A3 boyutunda, 300 dpi, JPEG formatında ve en fazla 10 MB olmalıdır.

Yarışmanın jürisinde Cemil Cahit Yavuz, Yılmaz Aslantürk, Nahid Maghsoudi, Kürşat Coşgun, Ayşen Baloğlu ve Behzat Taş’tan oluşuyor.

Birincilik ödülünün 10 bin lira olduğu yarışmada ikinciye 7 bin 500 lira, üçüncüye 5 bin lira para ödülü sunulacak.

Ayrıca üç kişi 2 biner liralık mansiyon ödülünün, 18 yaş altı üç kişi biner liralık teşvik ödülünün, bir kişi de 3 bin liralık özel ödülün sahibi olacak.