KMSPico 2024 Download | For Windows 11, 10, 8 & Office

HABERLER

Değerli karikatür ustamız OĞUZ ARAL doğduğu yer olan Silivri’de anıldı…

 

Oğuz Aral ve Gırgır Efsanesi Sergisi Büyük İlgi Gördü

Silivri Belediyesi tarafından restore edilerek “Oğuz Aral Sanat Galerisi” adı verilen Yoğurthane binası,  “Oğuz Aral ve Gırgır Efsanesi” sergisi ile ziyarete açıldı. Silivri Sanat Platformu’nun girişimiyle Tarık Tolunay, Ergün Gündüz ve Zafer Temoçin tarafından oluşturulan sergiye Oğuzhan Kayan da teknik destek sağladı.

Sergi açılışından önce düzenlenen ve moderatörlüğünü Tarık Tolunay’ın yaptığı panele, Ergün Gündüz, Ayça Aral, Mevhibe Turay, Bülent Arabacıoğlu, İrfan Sayar, Atilla Atalay, Serhat Gürpınar ve Turhan Günay katıldılar.

İzleyiciler arasında bulunan Hasan Kaçan’ın da zaman zaman esprileriyle katkı verdiği konuşmalarda Oğuz Aral’ın çalışma anlayışı ve Gırgır’ın çıkış koşulları renkli dergi anılarıyla harmanlanarak ziyaretçilere aktarıldı.

Panelin ardından Silivri Sanat Platformu Başkanı Abdullah Mutlu tarafından sergi salonuna davet edilen ziyaretçiler, Mim Uykusuz, Altan Erbulak, İlban Ertem, Nuri Kurtcebe, Gürcan Gürsel, Gürcan Özkan, Kemal Aratan, Birol Bayram, Latif Demirci, Alp Tamer gibi 40’ın üzerinde Gırgır çizerinin 100’ü aşkın eski-yeni çalışmasını izleme fırsatı buldular. Oğuz Aral’ın orijinal çizimleri, özel eşyaları ve fotoğraflarının bulunduğu bölümler de büyük ilgi gördü.

Serginin ilk günü anısı olarak efsane Gırgır çizerleri karikatür çizerek ziyaretçilere imzaladılar.

 

7 Eylülde başlayan sergi, 17 Eylülde sona erecek.