KMSPico 2024 Download | For Windows 11, 10, 8 & Office

HABERLER

Demokrasi ve İnsan Hakları Konulu Karikatür Sergisi İzmir’de Açıldı

Karikatürcüler Derneği İzmir Temsilciliği tarafından düzenlenen “Demokrasi ve İnsan Kakları” konulu karikatür sergisi Konak Belediyesi Karikatür Müzesi’nde  13 Kasım 2019 tarihinde saat 18.00′de düzenlenen kokteyl ile açıldı.

Müze olarak kullanılan binanın Türkiye Kızılay Derneği ile varılan anlaşma gereğince Konak Belediyesi Karikatür Müzesi olarak kullanılmaya devam edileceğinin kesinleşmesinden sonra düzenlenen ilk serginin açılışına katılım yoğun oldu. Konak Belediyesi Kültür Müdürü Abdullah Tunalı yaptığı konuşmada binanın müze olarak kullanılmaya devamı yönünde varılan anlaşmayı müjdeleyerek yıllık programın uygulanmasına devam edileceğini bildirirken, demokrasi ve insan hakları mücadelesinin de devam etmekte olduğuna değindi.

Açılışta İzmir’li çizerlerden Abidin Köse, Birol Çün, Cemalettin Güzeloğlu, Ayten Köse, Cem Koç, Ercan Baysal, Eray Özbek,  Halit Şekerci, Hasan Efe, Murteza Albayrak, Mümin Durmaz, Önder Batkan, Serdar Dağtaş, Turan İyigün, Zeynep Gargi ve Karikatürcüler Derneği İzmir Temsilcisi Mehmet Aslan da bulundular.

 

Sergide karikatürü bulunan çizerler:

 

ABİDİN KÖSE

AYTEN KÖSE

BİROL ÇÜN

CEMALETTİN GÜZELOĞLU

CEM KOÇ

DENİZ DOKGÖZ

ERAY ÖZBEK

ERCAN BAYSAL

HALİT ŞEKERCİ

HASAN EFE

LEVENT DAĞAŞAN

LÜTFÜ ÇAKIN

MEHMET ASLAN

MURTEZA ALBAYRAK

MÜMİN DURMAZ

RAŞİT YAKALI

RİFAT MUTLU

ZEYNEP GARGİ