KMSPico 2024 Download | For Windows 11, 10, 8 & Office

HABERLER

“Dünya Karikatürcüleri Antolojisi” için Türk karikatür sanatçılarına duyuru

 
 

ROMANYA’DA DÜNYA KARİKATÜRCÜLERİ ANTOLOJİSİ

Bu duyuru Türk karikatür sanatçılarına davetiye anlamı taşımaktadır.

Rumen karikatürist Radi Iatzco, dünyanın dört bir yanından karikatür sanatçılarının çalışmalarını derliyor, Türk karikatür sanatçılarından bu projenin bir parçacı olmaları için eserlerini göndermesini bekliyor. Türk karikatür sanatçılarının bu projenin bir parçası olacak eserlerini dijital formatta ve daha sonra kitap formatında yayınlamayı planlanmakta.

Her ülkenin karikatürcüleri için ayrı bir cilt düzenlenecek. Her karikatürist için bir sayfa ayrılacak, Gönderdiği eserler seçilecek. Cilt basıldığında Romanya Milli Kütüphanesi’nde ve Türkiye Milli Kütüphanesi’nden ISBN sahip olması planlanıyor.

Dünyanın farklı ülkelerinden karikatür sanatçılarının destek verdiği bu projede Türk karikatür sanatçılarının da yer alması Türk karikatür sanatının tanıtılması adına önemli görülüyor.

Gönderilecek eserlerinizin herhangi bir metin olmadan, herhangi bir temaya bağlı kalmadan en fazla 6 karikatür sunmanız istenmektedir.

Tüm grafik ve fotoğraf dosyaları 300 dpi çözünürlükte, JPG formatında yüksek çözünürlükte aşağıdaki e-postaya gönderilmesi isteniyor:

Cartoon2020album@gmail.com 

Dosyalar aşağıdaki örnek gibi isimlendirilecektir:
Örnek: “ CARTOONS ANTHOLOGY TURKİYE – Yüksel Cengiz “

Ayrıca: sanatçının bir fotoğrafı, sanatçının adı soyadı, doğum tarihi, doğum yeri ve e -mail adresi yazılması isteniyor.

Seçilen sanatçılara, çağrı sonunda Karikatür Antolojisi‘ne dâhil edildikleri bildirilecektir.

Son başvuru tarihi: 15 Temmuz 2020

Yönetici : Radu latzco ve Yüksel Cengiz.