KMSPico 2024 Download | For Windows 11, 10, 8 & Office

HABERLER

“Engelsiz İzmir 2018 Ulusal Karikatür Yarışması Sonuçlandı

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
“ENGELSİZ İZMİR 2018 ULUSAL KARİKATÜR YARIŞMASI: ENGELLERİ KALDIRALIM”
 SONUÇ METNİ

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından “Engelsiz Üretim Modelleri ve İstihdam” teması ile 1-3 Kasım 2018 tarihlerinde Türkiye’de 3. kez Engelsizmir 2018 Kongresi gerçekleştirilecektir.  Bu amaç doğrultusunda düzenlenen “ENGELLERİ KALDIRALIM” konulu Ulusal karikatür yarışması sonuçlanmıştır.

Metin Peker, Mehmet Aslan, Ahmet Önel, Mustafa Yıldız, Sadık Pala’dan oluşan jüri 9 Ekim 2018 tarihinde Tarihi Asansör’de bir araya gelerek yarışmaya katılan karikatürleri değerlendirdiler.

Türkiye’nin dört bir tarafından yarışmaya katılan 182 karikatürcünün toplam 334 karikatürünü değerlendiren jüri, ödül alan karikatürleri belirledi.

Buna göre; Birincilik Ödülünü Antalya’dan Kürşat Zaman, İkincilik Ödülünü İzmir’den Tufan Selçuk, Üçüncülük Ödülünü ise Sinop’tan Aşkın Ayrancıoğlu aldı.

Kocaeli’den Meltem Sönmez, Edremit’ten Önder Önerbay ve Çorum’dan Erdoğan Oruç mansiyon ödülüne layık görüldüler.

Gençler Kategorisinde birincilik ödülünü İstanbul’dan Aylin Işın alırken ikincilik ödülünü İzmir’den Deva Gayretli aldı.

Birincilik ödülünün 8 bin, ikincilik ödülünün 5 bin ve üçüncülük ödülünün 3 bin lira olduğu yarışmada gençler kategorisini kazananlar ve mansiyon ödülünü alan yarışmacılar bin lira değerinde para ödülünün sahibi oldular.