HABERLER

Hırvatistan – Zagreb Uluslararası Karikatür Sergisi 2019

Hırvatistan’ın Zagreb şehrinde düzenlenen “24. Uluslararası Karikatür Sergisi”ne katılan çizerlerin isim listesi yayınlandı.
“Kadın-Erkek İlişkileri” (Male-Female Relations) konulu yarışmaya Türkiye’den 34 sanatçı katılıyor


Eserleri posta yoluyla kabul eden ve son katılım tarihi 21 Mart 2019 olan yarışmanın birincilik ödülü 1000, ikincilik ödülü 500 ve üçüncülük ödülü 300 EURO

Sergi 7 Mayıs 2019 tarihinde Zagreb’de bulunan Klovicevi Dvori Galerisi’nde açılacak ve eseri sergilenmeye hak kazanan çizerlere sergi katalogu gönderilecek. Sergiye seçilen ve eseri  orjinal olan çizerlere eserleri sergi dönemi sonunda (2020 yılının ikinci yarısında) sahiplerine iade edilecek. Ödül kazanan eserler organizasyonun mülkü olacak. Yarışmaya gönderilen bütün karikatürler, organizasyonun reklam, tanıtım ve diğer çoğaltmalarda telif ödemesi olmadan kullanılabilecek.

 

ALBANIJA/ALBANIA

Arben Meksi

 

ARGENTINA/ARGENTINA

Alejandro Becares

Romina Carrara

Santiago Cornejo

Daniel E.Varela

 

ARMENIJA/ARMENIA

Arsen Gevorgyan

 

AZERBAJDŽAN/AZERBAIJAN

Seyran Caferli

 

AUSTRALIJA/AUSTRALIA

Boban Stanojević

 

AUSTRIJA/AUSTRIA

Hule Hanušić

Klaus Pitter

Stefan Wenczel

 

BELGIJA/BELGIUM

Philippe Bossens

Philippe Cruyt

Hans Dierick

Ludo Goderis

Patrick Heymans

Andre Mathys

Stefaan Provijn

Constantin Sunenberg

Luc Vernimmen

 

BIH/BOSNIA AND HERZEGOVINA

Mahmud Latifić

Goran Krčmar

Senad Nadarević

Rešad Sultanović

 

BRAZIL/BRAZIL

Erico Junqueira Ayres

Ronaldo Cunha Dias

Jose M.Pires Junior

Silvano Mello

Elcio Prado

Eder Santos

Milton de Faria e Souza

 

BUGARSKA/BULGARIA

Valery Aleksandrov

Miroslav Bozhkov

Temenouga Dimitrova

Jeko Markov

Lubomir Mihailov

Diliana Nikolova

Galina Pavlova

Tsocho Peev

Jovcho Savov

Anatoliy Stankulov

Maya Tcholakova

Dilyana Todorova

Irien Trendafilov

Ivailo Tsvetkov

Veselin Zidarov

 

CIPAR/CYPRUS

Huseyin Cakmak

Musa Kayra

Igor Varchenko

Natalia Varchenko

 

CRNA GORA/MONTENEGRO

Vjekoslav Bojat

Darko Drljević

Luka Lagator

Lazo Sredanović

Igor Ševčenko

 

ČEŠKA REPUBLIKA/CZECH REPUBLIC

Petr Dudek

Borik Fryba

David Evžen

Jiri Hiršl

Ismail Kera

Roman Kubec

Lubomir Lichy

Rudolf Pejril

Maria Plotena

Olga Schwarzmeierova

Vlasta Švejdova

Tomaš Truneček

Vaclav Veverka

Aleš Vyjidak

 

EGIPAT/EGYPT

Wesam Khalil

 

ENGLESKA/ENGLAND

David T.Connaughton

Stephen Mumberson

Mark Winter

 

ESTONIJA/ESTONIA

Hiie Ivanova

Ester Lauringson

 

FINSKA/FINLAND

Heino Partanen

 

FRANCUSKA/FRANCE

Bernard Bouton

Shahrokh Heidari

Gerald M.Peigneux

Jean Plantureux

 

GRČKA/GREECE

Serafim Bakoulis

Grigoris Georgiou

Vasileios Papageorgiou

Ovidiu Serb

 

HRVATSKA/CROATIA

Želimir Bašić

Joško Marušić Brački

Slobodan Butir

Frano Cebalo

Milan Čatlaić

Joso Dominković

Darko Dožaić

Ana Gezi

Borislav Hegedušić

Ljubica Heidler

Roko Idžojtić

Marko Ivić

Borislav Josipović

Dragutin Kovačević

Josip Kovačević

Krešimir Kveštek

Branko Lozinski

Žarko Luetić

Valentina Marđetko

Ratko Maričić

Mojmir Mihatov

Ćedomil Mišković

Živko Nimac

Damir Novak

Marijan Pavečić

Darko Pavić

Oleg Perčinić

Ivica Pezo

Nikola Plečko

Zdenko Puhin

Srećko Puntarić

Nataša Rašović

Emil Strniša

Matija Šimunović

Ivica Tomić

Nives Tomić

Slavko Virag

Božidar Vukelić

 

INDIJA/INDIA

Vishnuvardhan Kulkarni

TVG Menon

Madathil Padittathil

Krishna Kumar Yadav

 

INDONEZIJA/INDONESIA

Yustinus Anang Jatmiko

Darsono

Cahyo Heryunanto

Aan Adi Jaya

Jitet Kustana

Budi Hari Pujiono

Sudarmanto

Supriyanto

Tommy Thomdean

Sittipunt Tumying

Didie Sri Widiyanto

 

IRAN/IRAN

Mehdi Afradi

Majid Amini

Rahim Baghal A.Baghmisheh

Mohammad Fazli

Ehsan Ganji

Shirin Gholipour

Samaneh Hasani

Yalda Hasheminezhad

Hossein Khajavi

Sohrab Kheiri

Elaheh Khorman

Safari Mahsa

Khorrami Maryam

Abbas Naaseri

Amir Beigzadeh Nonakaran

Saeed Norrozi

Mohammad Ovzekhouban

Rezwan Parsa

Sajad Rafeei

Saeed Sadeghi

Pooya Sareh

Leily Salimi

Negar Shirdel

Naeim Tadayon

Javad Takjoo

Saman Torabi

Parham Vafatabar

Sadem Khadem Yahyavi

Mohsen Zarifian

 

IRSKA/IRELAND

Cecilia Montague

 

ITALIJA/ITALY

Andrea Bersani

Nicola Bucci

Marco D’Agostino

Paolo Dalponte

Giorgio Giunta

Graziella Malvasi

Stefano Morleschi

Armando Sterpone

Carlo Sterpone

Agim Sulaj

Sergio Tessarolo

Gianno Tommaso

 

IZRAEL/ISRAEL

Alexandru Bartfeld

Boris Erenburg

Yefim Gammer

Grigori Katz

Ilya Katz

Sergey Sichenko

Bella Vernikova

Kfir Weizman

 

JAPAN/JAPAN

Shinji Iwamoto

Joruju Piroshiki

 

KANADA/CANADA

Oleg Dergachov

 

KINA/CHINA

Bingling

Li Hai Feng

Gai Guibao

Yu Guangdong

Lv Guo-hong

Jiaurijun Jia

Li Jingshan

Qi Jingjuan

Shen Hong Li

Yang Liangyi

Qiang Liu

Lou Pei dong

Zhao Yun Sheng

Zhu Zizun

Shaowei Zhu

Tang Xianbin

Hou Xiaoqiang

Liu Xihua

Jiliang Wu

Cai Weidong

Li Bu Yi

Chen Shang Yi

Li Yingchuan

 

KOLUMBIJA/COLOMBIA

Luis Fernando H. Echeverri

 

KOSTARIKA/COSTA RICA

Ferreol Murillo Fuentes

 

KUBA/CUBA

Roberto Castillo Rodriguez

 

LITVA/LATVIA

Ilja Bereznickas

 

MAĐARSKA/HUNGARY

Halasz Geza

Torok Tivadar

Istvan Kelemen

Karoly Kutasi

 

MEKSIKO/MEXICO

Gabriel Lopez Martinez

 

MJANMAR/MYANMAR

Ngai Oo

 

MOLDAVIJA/MOLDOVA

Victor Crudu

 

NIGERIJA/NIGERIA

William Atubwa Abiha

Nwokocha Azuka

Victor Olaleye

 

NIZOZEMSKA/NEDHERLANDS

Marc-Jan Janssen

Peter Nieuwendyk

Kifah Al Reefi

 

NJEMAČKA/GERMANY

Rainer Demattio

Rainer Ehrt

Markus Grolik

Robert Hochstaedter

Frank Hoffmann

Falko Honnen

Helmut Jacek

Steffen Jahsnowski-Herschel

Valeri Kurtu

Anatoliy Lerner

Peter Puszta

Pavel Taussig

Jan Tomaschoff

 

PAKISTAN/PAKISTAN

Aumer Manzoor

 

PERU/PERU

Julio Angel Carrion Cueva

Pepe Sanmartín

 

POLJSKA/POLAND

Marcin Bondarowicz

Henryk Cebula

Dariusz Dabrowski

Anna Domaszewska

Jacek Frackiewicz

Michal Graczyk

Zbigniew Kolaczek

Pawel Kuczynski

Slawomir Makal

Tomasz Niewiadomski

Zbigniew Piszczako

Czeslaw Przezak

Tomasz Rogowski

Zygmunt Zaradkiewicz

Izabela Kowalska-Wieczorek

Magda Wosik

 

RUMUNJSKA/ROMANIA

Felix Artuche

Mario Avramescu

Cornel-Marin Chiorean

Victor Chiriloaie

Radu Cletiu

Aurel-Silviu Cocianu

Pavel Constantin

Simona Constantinescu

George Licurici

Marian Lupu

Victor Eugen Mihai

Carmen-Niculina Misaila

Andrei-Septimiu Misaila

Borta Ovidiu

Julian Pena-Pai

Horia Crisan & Bogdan Petry

Adrian Rus

Liviu Stanila

Cristinel Vercedea

 

RUSIJA/RUSSIA

Vasiliy Alexandrov

Sergei Belozerov

Konstantin Chakhirov

Valentin Druzhinin

Dmitry Kononov

Aleksei Kivokurtsev

Evgenii Merkurev

Alexey Mikhaylusev

Sergey Mukhanov

Andrei Popov

Anatoly Radin

Andrey Rizhov

Aleksandr Sergeev

Vladimir Semerenko

Alexander Shmidt

Maxim Smagin

Natalia Suchilkina

Vyacheslav Tarasov

Vladimir Tihonov

Vladimir Tyurin

Vladimir Vasiliev

 

SAD/USA

Andrea Arroyo

Gerardo A.Blumenkrantz

Felipe Galindo

Roozbeh Jafarzadeh

 

SIRIJA/SYRIA

Read Khalil

 

SJEVERNA MAKEDONIJA/NORTH MACEDONIA

Blaže Dokuleski

Miroslav Georgijevski

Zlatko Krstevski

 

SLOVAČKA/SLOVAKIA

František Bojničan

Boris Farkaš

Fero Kudlač

Vladimir Pavlik

Bobo Pernecky

Ivan Popovič

 

SLOVENIJA/SLOVENIA

Zoran Jošić

Radko Oketič

 

SRBIJA/SERBIA

Dragan Ačimović

Sava Babić

Vladimir Stevović Beluga

Goran Ćeličanin

Snežana Čomor

Saša Dimitrijević

Nikola Dragaš

Ignjat Gatalo

Filip Karan

Nenad Karić

Vaso Krčmar

Milan Kusmuk

Dobrivoje Lazarević

Goran Marković

Zoran Mihailović

Goran Milenković

Vukašin Miličević

Mileta Miloradović

Nikola Petkov

Jovan Prokopljević

Špiro Radulović

Radoje Rakočević

Miroslava Raković

Dušan Smiljanić

Borislav Stanković

Vladimir Stankovski

Miro Stefanović

Jovo Škomac

Jugoslav Vlahović

 

ŠPANJOLSKA/SPAIN

Jul Sanchis Aguado

Juan G. Benavides Formas

Felix Gonzalez

Zeljko Piric

Manuel Sainz Serrano

 

ŠVICARSKA/SWITZERLAND

Stefan Haller

 

ŠVEDSKA/SWEDEN

Midhat Ajanović

 

TURSKA/TURKEY

Mete Agaoglu

Ayse Berra Arıdil

Ahmet Aykanat

Erdogan Basol

Iscan Batuhan

Recep Bayramoglu

Ercan Baysal

Zeki Bol

Lutfu Cakin

Ozan Cavdar

Omer Cam

Menekse Cam

Hicabi Demirci

Ahmet Esmer

Musa Gumus

Firat Hayrunnisa

Murat Ilhan

Konguc Karakoc

Yagmur Kaynar

Muammer Kotbas

Ayten Kose

Bulent Okutan

Hilal Ozcan

Gulfidan Ozdilek

Kemal Ozyurt

Kaan Saatci

Ismail Serdar Sayar

Engin Selcuk

Alper Susuzlu

Seckin Temur

Arif Tozcuer

Ethem Togral

Kursat Zaman

Azra Nur Yavuz

Ilyas Yilmaz

 

UKRAJINA/UKRAINE

Valery Doroshenko

Alexander Dubovsky

Oleg Goutsol

Mykola Kapusta

Vladimir Kazanevsky

Konstantin Kazanchev

Oleksy Kustovsky

Nikolay Levkovskiy

Oleg Loktyev

Michael Mayevsky

Valeriy Mohylnyy

Valery Momot

Mykola Prynkovskyi

Sergiy Riabokon

Ihor Romanenko

Sergei Semendyaev

Olena Tsuranova

 

UZBEKISTAN/UZBEKISTAN

Makhmud Eshonkulov

Furkat Usmanov

Mirsait Gaziev

Nikolay Sviridenko

Muzaffar