KMSPico 2024 Download | For Windows 11, 10, 8 & Office

HABERLER

Marmaris Kent Konseyi Karikatür Yarışması

“EKO-KIRIM KISKACINDA MARMARİS”

Marmaris Kent Konseyi tarafından organize edilen ulusal nitelikteki bu yarışma çevre talanı ve ekolojik katliamlarla gündeme gelen Marmaris özelinde tüm ülkenin en önemli sorunlarından birine dikkat çekmek amacıyla düzenlenmiştir.
“EKO-KIRIM KISKACINDA MARMARİS” karikatür yarışması, geleceğimizin umudu olan genç kuşaklardaki çevre duyarlılığını desteklemek amacıyla 12 ila 18 yaş arası tüm gençlere açıktır.

 

ŞARTLAR

* Yarışmanın Adı: “EKO-KIRIM KISKACINDA MARMARİS”
* Son karikatür gönderme tarihi: Karikatürler 31 Aralık 2023 günü saat 23.59’a kadar gönderilmelidir.
* Yarışma 12 ila 18 yaş arası bütün gençlere açıktır. Çizim tekniği serbesttir. Jüri üyeleri ve birinci derecede yakınları yarışmaya katılamazlar.
* Yarışmaya gönderilecek karikatürler daha önce başka bir ulusal ya da uluslararası yarışmada ödül kazanmamış olmalıdır. Jürinin aynı ya da benzer saydığı veya başka bir karikatürcüye ait olduğunu belirlediği karikatürler değerlendirme dışında tutulacaktır.
* Her katılımcı en fazla üç (3) adet karikatür ile katılabilir.
* Yarışmacılar karikatürlerini marmariskentkonseyi@hotmail.com adresine isim, soy isim, adres ve iletişim bilgileriyle dijital olarak göndereceklerdir. Karikatürler en fazla A3 boyutunda, 300 dpi, JPEG formatında ve maksimum 10 MB olmalıdır.
* Yarışmaya gönderilen karikatürler arasından jüri tarafından seçilen karikatürler Marmaris Kent Konseyi’nin uygun gördüğü yerde ve zamanda sergilenecektir.

 JÜRİ

* Cemil Cahit Yavuz (Çizer, Öğretim Üyesi)
* Gürcan Özkan (Karikatürist)
* Yılmaz Aslantürk (Karikatürist)
* Akdağ Saydut (Karikatürist)
* Ayşen Baloğlu (Karikatürist)
* Kürşat Coşgun (Karikatürist)
* Behzat Taş (Karikatürist)

 Ödüller:

* Birincilik Ödülü: 10.000 TL
* İkincilik Ödülü: 7.500 TL
* Üçüncülük Ödülü: 5.000 TL
* Mansiyon (3 Adet): 2.500 TL

 YARIŞMA TAKVİMİ

 * Son başvuru tarihi: 31 Aralık 2023 günü saat 23.59 tarihidir.
* Jüri değerlendirme toplantısı: 04 Ocak 2024 günü yapılacaktır.
* Ödül töreni, serginin zamanı ve yeri Marmaris Kent Konseyi tarafından ilan edilecektir.)

* Marmaris Kent Konseyi yarışmada ödül alan ve almayan tüm çalışmalara, katılımcının ismi açık olarak belirtilerek 5846 sayılı yasa kapsamında kullanım hakkına sahip olacaktır.
* Katılımcılar, Marmaris Kent Konseyi’ne bedelsiz olarak devretmiş sayılacakları kullanım hakkıyla eserlerinin Marmaris Kent Konseyi’nin tüm çalışmalarında, tanıtımlarında, etkinliklerinde ve eğitimlerinde kullanılmasını kabul ederler. İlaveten, Marmaris Kent Konseyi afiş, katalog, broşür, hediye kitap ve bunun gibi her türlü tanıtım malzemelerinin tedarik etme ve medyada yayınlama için eserlerin kullanım hakkına sahiptir. Ek olarak, Marmaris Kent Konseyi çoğaltma, yayma, dağıtım ve sergilemede eserlerin kullanım hakkına da sahiptir.
* Ödül alan veya almayan katılımcının eserleri, teslim edildiği andan itibaren, Bü Marmaris Kent Konseyi’nin amaçları doğrultusunda yazılı basın, radyo ve televizyon ve diğer kitle iletişim araçlarında kullanılabilir. Bunun yanı sıra katılımcılar, internet ortamındaki yayınlar, afişler, broşürler, kataloglar, ajandalar, posterler, CD’ler, DVD’ler ve tüm dijital ortamlarda ya da takvimler yoluyla eserlerinin kullanım hakkını Marmaris Kent Konseyi’nin devraldığını kabul ve taahhüt eder.
* Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu beyan eder.  Bu yapıt nedeniyle, katılımcı 3. kişilerin 5846 sayılı FSEK ve diğer yasalardan kaynaklanabilecek isteklerinin tek ve mutlak muhatabının kendisi olduğunu taahhüt eder. İlaveten, katılımcı esere ilişkin hukuki ve cezai sorumluluğun da tümüyle kendisine ait olduğunu kabul eder. Sayılan hususlara ilişkin olarak Marmaris Kent Konseyi’nin herhangi bir hukuki ve cezai sorumluluğunun bulunmadığını (eser sahibine rücu hakkının saklı tutulduğunu) taahhüt eder.
* Yarışmaya katılan kişiler yarışma şartlarını ve Jüri kararlarını peşinen kabul etmiş sayılacaklardır. Şartnamede belirtilmeyen hususlarda veya tereddüt halinde katılımcı ile Marmaris Kent Konseyi arasında çıkabilecek anlaşmazlıklarda, Jüri hakemlik yapacaktır. Karşılaşılabilecek ihtilaf durumlarında Jüri yetkilidir.

 İletişim:

* Marmaris dışında oturan ve yarışmada Birincilik, İkincilik ve Üçüncülük ödülü kazananlar ve beraberindeki velisinin 1 gecelik ulaşım, konaklama giderleri Marmaris Kent Konseyi’nce karşılanacaktır.
* Ödül kazandığı halde törene katılamayanların ödülleri banka hesaplarına yatırılacaktır. Hak sahibinin IBAN numarasını bildirmemesi durumunda ödül bedeli, sonuçların açıklandığı tarihten itibaren 1 yılın sonunda zaman aşımına uğrar. Zaman aşımı durumunda hak sahibinin ödül, telif vb. herhangi bir talebi olamaz.