KMSPico 2024 Download | For Windows 11, 10, 8 & Office

HABERLER

Mizahhaber 14. Yaşına Girdi!..

MİZAHHABER bloğu, 1 Temmuz 2007 tarihinde, mizah yazarı-karikatürcü ve mizah tarihçisi Cihan Demirci tarafından kurulup, internet üzerinde yayına başladığında başlığının altındaki ibaresinde “Mizah dünyasının özgür, bağımsız ve muhalif sesi” yazıyordu. 

 
Mizah dünyasından haberler vermek, basında, dergilerde, gazetelerde yer alan karikatürleri yayınlamak, mizahçılarla-karikatürcülerle ilgili haberler yapmak, mizah tarihine ve yitirdiğimiz mizahçılara sahip çıkmak, mizah dünyası üzerine kütüphane kıvamında bir başvuru aracı olmak gibi dertleri olan MİZAHHABER kısa sürede mizahsever bir kitlenin ilgi alanına girdi. Bir kaç yıl içinde zenginleşen içeriğiyle pek çok araştırmacının, tez çalışması yapan akademisyenin faydalandığı bir kaynak haline gelen Mizahhaber sadece mizahseverlerin, mizah tutkunlarının ya da araştırmacılarının değil mizah hırsızlarının da ilgi alanına girdi. Pek çok karikatürcü ve mizahçı dönem dönem Mizahhaber’e katkıda bulundular. Ne yazık ki Mizahhaber’i başlığına, logosuna kadar kopyalayanlar, haberlerini, görsellerini çalıp, kendi haberi, görseli
gibi kullananlar oldu, bunlar sahte isimlerle bloğumuzu zaman zaman kopyaladılar, emeklerimizi çaldılar. An geldi Mizahhaber kapandı, an geldi yayınına ara vermek zorunda kaldı, zorluklar içinde geçen 13 yıl 1 Temmuz 2020’de geride kaldı ve “Mizah Dünyasının Gözü, Kulağı ve Sesiyiz” ibaresiyle yayınına 14. yılında da devam ediyor. 
 
Mizahın abuklaşmış bir hayat karşısında epeyce geride kaldığı, ciddi bir baskı altında yaşadığı günümüzde işini ciddiye alan Mizahhaber, temel amacı olan mizaha sahip çıkma ilkesiyle bir kaynak işlevi görmeye 14. yılında da devam edecek. Evet çok tatsız günlerdeyiz, dertler-sorunlar-sıkıntılar-baskılar yetmiyormuş gibi bir de başımıza bir virüs çıktı ve onun derdi-tasası içinde hayatın normal düzeninin dışında seyrettiğimiz günlere düştük. Mizahhaber, mizahın benzersiz gücüyle, tüm güçlüklere inat size mizah dolusu sevgilerini yolluyor ve “İyi ki mizah var, sayesinde soluk alıyoruz” diyor, o halde nice nice yaşlara MİZAHHABER!..  
 
MİZAHHABER blog adresi:  mizahhaber. blogspot.com
MİZAHHABER FACEBOOK adresi:  facebook.com/mizahhaber