KMSPico 2024 Download | For Windows 11, 10, 8 & Office

HABERLER

Necmi Yalçın’ın ”Çizgi Ötesi” Sergisi Açıldı

Kestelli Ortaokulu’nda bir çocuk ve bir resim öğretmeni…
Çocuk yetenekli mi yetenekli! Öğretmen de gerçekten onun bileğindeki cevheri keşfeden bir eğitici!
Özetle bir yol gösteriyor; Bu tarama ucunu ve çini mürekkebini al, ben senden ödev istemiyorum, onun yerine haftada 10 tane karikatür getireceksin diyor, Necmi Yalçın’ın çizgi ötesi yolculuğu böyle başlıyor işte!

Necmi Yalçın bileği müstakim çizerler kuşağından!
Bülent Arabacıoğlu onu şöyle anlatıyor; karikatür, çizgi roman, illüstrasyon, storyboard, portre resim, grafik tasarım, eğitmenlik…  Bunlar Necmi kardeşimin yaptığı çalışmaların sadece konu başlıkları. Şurası gerçekten çok önemli; bu işlerin her biri, başlı başına ciddi bir ustalık, yetenek ve deneyim gerektiren konular. İşlerini “mış” gibi değil gerçekten hakkını vererek ürettiği harika eserler olarak görüyorum.

Necmi Yalçın yarattığı işlerini “Karakter tasarım ürünü olan maskotlar, markalar için eğlenceli, hedef kitlelerin ilgisin çeken, marka ürün yapısının ruhunu ve doğasını yansıtmak için oluşturulan kullanışlı elçiler, kişilik kazanmış yansımaları” olarak tanımlıyor.

35 yılı aşkın bir süreçte animasyon, sinema, dizi ve reklam sektöründe bir çok marka, kurum ve hizmet için görseller üretirken yurtdışındaki kuruluşlarla da çalışmaktadır.
*
Çok kapsamlı ve Necmi Yalçın’ın tüm yeteneklerini görebileceğimiz ”Çizgi Ötesi” Sergisi 23 Aralık 2023- 28 Ocak 2024 tarihleri arasında Kadıköy Belediyesi Karikatür Evinde izlenebilir.

Yazı ve fotoğraflar: Akdağ Saydut