KMSPico 2024 Download | For Windows 11, 10, 8 & Office

HABERLER

“Önyargı ve empati” konulu Engelsizmir Ulusal Karikatür Yarışması’nda ödül alan eserler belli oldu

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “önyargı ve empati” konulu 2021 Engelsizmir Ulusal Karikatür Yarışması’nda 1.lik ödülünü Ahmet Aykanat kazandı.


Engelsiz yaşamın öncüsü olabilmek için yola çıkan İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “önyargı ve empati” konulu Engelsizmir Ulusal Karikatür Yarışması’nda ödül alan eserler belli oldu. Karikatürist Eray Özbek başkanlığında toplanan ve karikatürist Mustafa Yıldız, Sadık Pala, Ahmet Önel ve gazeteci Lütfü Dağtaş’ın jüri üyeliğini yaptığı yarışmada 147 katılımcının 340 karikatürü pandemi nedeniyle çevrimiçi ortamda ve mail yoluyla değerlendirildi. “Yetişkinler”de 6, “Gençler” kategorisinde ise 2 karikatür ödül aldı.

Yetişkinlerde 6, gençler kategorisinde 2 karikatür kazandı.
Yarışmanın kesin sonuçları şöyle oluştu; 1. lik ödülü: AHMET AYKANAT, 2. lik ödülü: NUHSAL IŞIN, 3. lük ödülü: SAİT MUNZUR, Mansiyon Ödülleri: AŞKIN AYRANCIOĞLU, CEM GÜZELOĞLU, ALPER BULUT

Gençlik Ödülleri: EFE ŞAHLANAN, H. İBRAHİM SATIR

2021 Engelsizmir Ulusal Karikatür Yarışması  
Engellilerin sorunları ve çözümlerine yönelik olarak bir dizi çalışma yürüten İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “4. Uluslararası Engelsizmir Kongresi” kapsamında yapılan yarışmada kazanan eserler çeşitli etkinliklerde ve sergilerde karikatür severlerle buluşacak.