KMSPico 2024 Download | For Windows 11, 10, 8 & Office

HABERLER

Öznur Kalender’in beklenen “Ben Adamı Çizerim” albümü

Usta Çizer Öznur Kalender’in beklenen “Ben adamı çizerim (ISBN: 978-605-031-070-2)” albümü yayınlandı.24×23 boyutlarında 96 sayfadan oluşan albüm kağıdı, kapağı ve içeriğiyle olağanüstü güzel…

Kitabın ilk sayfasında sevgili Öznur Kalender’i anlatan duayen çizer ustamız Raşit Yakalı onu şöyle tanıtıyor: Kalender kitabının adını “Ben adamı çizerim” koymakta çok haklı…Çünkü ben onu çok iyi tanıyorum. O çizerse en iyisini çizer ve çok fena çizer!..

Albüm aslında bir vefa örneği de sergiliyor. Bugün aramızda olmayan, çoğunun çizgilerini Çarşaf mizah dergisinden tanıdığınız ustalarımızı, başta Bülent Düzgit, Nehar Tüblek, Altan Erbulak, Suavi Süalp, Zeki Beyner, Cafer Zorlu, İbrahim Tapa, Oğuz Aral, Semih Balcıoğlu’nu da anmış.

Bir döneme damgasını vuran politikacıların, sanatçılar da çizilmekten kurtulamamış.

Babıali’nin unutulan bir geleneğinin de “Ben adamı çizerim” albümü ile yeniden canlanacak. Usta çizerlerin izleyicileri ile hesaplaştığı ya da zamanın akışı içinde yüzleştiği albüm yayınlama geleneği dileriz sürekli olur.
*
Kitabı almak isteyenler kalenderenk@hotmail.com, İnstegram @kalenderenk ve facebook Öznur Kalender sayfasından talepte bulunabilir.