KMSPico 2024 Download | For Windows 11, 10, 8 & Office

HABERLER

Serbest konulu 23. Nehar Tüblek Karikatür Yarışması 2018

Serbest konulu 23. Nehar Tüblek Karikatür Yarışması 2018, Türkiye 

6 Mart 1995 tarihinde vefat eden, ömrünü karikatüre adamış değerli sanatçılarımızdan Nehar Tüblek adına Beşiktaş Belediyesi ile Karikatürcüler Derneği tarafından düzenlenen karikatür yarışmasının bu yıl yirmi üçüncüsü yapılıyor. Yarışma bütün çizerlere açıktır. Yarışmaya son katılım tarihi 15 Şubat 2018’dir.

Ödüller:

Birincilik Ödülü: 4.000 TL

İkincilik Ödülü: 3.500 TL

Üçüncülük Ödülü: 3.000 TL

Beşiktaş Belediyesi Özel Ödülü: 3.000 TL

3 adet Mansiyon (Her biri): 1.250 TL

 

Kurumsal Özel Ödüller:

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Özel Ödülü

Karikatürcüler Derneği Özel Ödülü

Dünya Süper Veb Ofset A.Ş.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Özel Ödülü

Kabataş Lisesi Eğitim Vakfı Özel Ödülü

Nehar Tüblek Ailesi Özel Ödülü.

Kurumsal Ödüller jürinin finale bıraktığı eserler arasından seçilir. Ödüle değer bulunan eserlerin sanatçılarına, kurumlar tarafından onur plaketi verilir.

 

Beşiktaş Belediyesi ve Karikatürcüler Derneği Gençleri ve Çocukları Özendirme Ödülleri:

Gençleri ve çocukları karikatür çizmeye özendirmek amacıyla sergilenmeye ve albüme girmeye değer bulunan eserlerin çizerlerine onur belgesi verilir.

Seçiciler Kurulu:

Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, karikatürcüler Raşit Yakalı, Metin Üstündağ, Musa Gümüş, Ahmet Öztürklevent, Şevket Yalaz, Mahmut Akgün, İbrahim Tuncay, Akdağ Saydut (Yarışma Koordinatörü).

 

Yazışma Adresi:

Beşiktaş Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü

23. NEHAR TÜBLEK KARİKATÜR YARIŞMASI

Nisbetiye Mah. Aytar Cad. Başlık Sok. No: 1 Beşiktaş/İstanbul

Tel: 0212 319 42 42

 

 

KATILIM KOŞULLARI

Yarışma Konusu: SERBEST

1. Yarışma bütün karikatür çizerlerine açıktır.

2. Yarışmaya gönderilecek karikatürlerde çizim tekniği serbesttir. Bilgisayar ortamında hazırlanan eserlerin çıktılarında sanatçının ıslak imzası bulunmalıdır.

3. Gönderilecek karikatürlerin boyutları en fazla A4 olmalıdır. Her yarışmacı en fazla 3 (üç) karikatürile katılabilir. Yarışma karikatürleri ödül alsın veya almasın iade edilmez; İBB Karikatür ve Mizah Merkezi arşivinde saklanır.

4. Yarışmacılar, karikatürlerinin arkasına, ad ve soyadları ile iletişim bilgilerini (kesin ve açık mektup adresi, telefon numarası ve e-posta adresini) okunaklı olarak yazmalıdır.

5. Karikatürler en son 15 Şubat 2018 Perşembe gününe kadar yazışma adresine elden ya da posta ile gönderilmiş olmalıdır.

6. Ödüller, 6 Mart 2018, Salı günü İstanbul, Beşiktaş’ta, bu tarihten önce yarışmacılara bildirilecek olan bir kültür merkezinde düzenlenecek törenle sahiplerine verilecektir.

7. İstanbul dışında oturup yarışmada ödül kazananların yol ve konaklama masrafları Beşiktaş Belediyesi tarafından karşılanacaktır.

8. Törene katılamayanların ödülleri adreslerine gönderilecektir.

9. Yarışma karikatürleri Beşiktaş Belediyesi tarafından bir albümde toplanacaktır. Albüme girecek olan eserleri “Seçiciler Kurulu” tespit edecektir. Ayrıca bu eserler sanat galerilerinde sergilenecektir.

10. 18 yaş altı genç katılımcılar için özendirme ödülleri verilecektir. Genç katılımcılar başvurularına nüfus cüzdanı fotokopisi veya eğitim kurumu/ atölye eğiticisinin bildirimini ekleyecektir.

11. Özel ödüller, prestij ödülleri olup, ödülü veren kurum plaket verecektir.

12. Eserlerini yarışmaya gönderen tüm katılımcılar yukarıdaki koşulları kabul etmiş sayılır.