KMSPico 2024 Download | For Windows 11, 10, 8 & Office

HABERLER

Yılın İlk Karikatür Sergisinde Tan Oral’ın Konusu: “Gazete”

“GAZ

  ETE”

YILIN  İLK KARİKATÜR SERGİSİNDE

TAN ORAL’IN  KONUSU:  “GAZETE”

SCHNEİDERTEMPEL SANAT MERKEZİ’NDE

13 Ocak 2022  Perşembe günü açılıyor.

 

Çizgileri gazete, dergi ve internet haber sitelerinde izlenen Tan Oral’ın, Schneidertempel Sanat Merkezi galerisinde 2022’nin ilk sergisi  “GAZETE” adıyla 13 Ocak 2022 Perşembe günü açılıyor.

50 yıldır gazetecilik yapan, çizerliğin keyifli ve zorlu günlerini yaşayan, bunları çizen ve günü gününe çalıştığı gazetelerde yayınlayan Tan Oral, bu sergide “gazete kâğıdını” selâmlıyor.

Sosyal medyanın yaygınlaşması, akıllı telefonlarla anlık haber alma olanağı, dijital haber kaynaklarının çoğalması ile basılı gazete bitiyor mu tartışmaları sürerken, bir yandan da gazeteye dokunmayı seven, sayfaları çevirmekten keyif alanlar, devam ediyor.

Üstündeki haber ve makaleler kadar kendisinin maddesi de, iddiası ve yarattığı etkisi de dünyadaki önemini henüz koruyor.

Sergide yer alan çizimler, bu konuların yıllar içinde bıraktığı izleri sürüyor.

Tan Oral’ın rahmetli annesinin önerisi: “Dağ başında, tek başına bile olsan, yemek yerken sofra kur ve altına bir gazete ser.”

Senenin bu ilk karikatür sergisi Schneidertempel Sanat Merkezi-Galata’da 13 Ocak 2022 Perşembe günü açılacak, 06 Şubat 2022’ye kadar gezilebilir.

Sergimizi onurlandırmanızı dileriz.

Saygılarımızla

 

Schneidertempel Sanat Merkezi

Bankalar Cd. Felek Sk. No:1

Karaköy/Beyoğlu

Tel. 0212 249 01 50

www.schneidertempel.org