HABERLER

43. Uluslararası Nasreddin Hoca Karikatür Yarışması 2023

KATILIM KOŞULLARI

Yarışmanın konusu serbesttir.

Yarışmaya gönderilecek karikatürler 2023 yılında çizilmiş olmalıdır.

Yarışma bütün dünya karikatürcülerine açıktır.

Daha önce başka bir yarışmada ödül almamış olmalıdır.

Yarışmaya üç karikatür ile katılabilinir.

Gönderilecek karikatürlerin boyutları A4 veya A3 boyutunda olmalıdır.

Katılanlar eserlerinin arkasına adını, soyadını, adresini, telefon numarasını, ülkesini yazmalıdır. Sanatçılar kısa özgeçmişlerini karikatürlerine eklemelidir.

Karikatürler posta veya elektronik posta yolu ile gönderilebilir. E-posta ile gönderilecek eserler karikaturculerdernegi34@gmail.com adresine  A4 boyutlarında, 300 dpi, JPEG veya TIFF formatta, her eser en fazla 3 MB ve kişisel bilgilerini (ad, soyad, posta adresi, e-mail adresi, kısa biyografi, foto) bir .doc format dosyası halinde eklenmiş olarak göndermeleri rica olunur.

Yarışmaya katılan tüm karikatürler Karikatürcüler Derneği tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi  Karikatür ve Mizah Merkezi’nde saklanacaktır.

Yarışmaya katılanlar bütün koşulları kabul etmiş sayılırlar.

Yarışmaya katılan kişi gönderdiği her bir eserin fikri haklarını Karikatürcüler Derneği’ne devretmiş sayılacağını kabul eder. Buna göre Karikatürcüler Derneği sayılanlar dahil fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere çoğaltma, yayma ve işleme hakları dahil tüm fikri haklara sahip olacaktır. Bu hakları üçüncü kişiler aracılığı ile de kullanabilir. 

ÖDÜLLER

Büyük Ödül: 60.000 ₺
Başarı Ödülleri (5): 12.000 ₺
Özel Ödüller: Çeşitli kuruluşların, dernek, gazete, sanat dergileri, sendika, ajans ve kişilerin koyacakları özel ödüller.

 

KATILIM ADRESİ: 
43. ULUSLARARASI NASREDDİN HOCA KARİKATÜR YARIŞMASI
KARİKATÜRCÜLER DERNEĞİ, ANKARA TEMSİLCİLİĞİ
Meşrutiyet Cad. Konur Sk. No: 31/4 Kat: 2 Kızılay 06420 ÇANKAYA – ANKARA / TÜRKİYE