KMSPico 2024 Download | For Windows 11, 10, 8 & Office

HABERLER

Meclis yolunda iki karikatürcü!

Çizgi ve mizah dünyasından TBMM’ye… Yılmaz Aslantürk ve Hakan Bilgehan, Türkiye İşçi Partisi (TİP) saflarında milletvekili seçilmek için mücadele edecekler.

14 Mayıs seçimleri için heyecan sürerken çizgi ve mizah dünyasından iki isim milletvekili seçilmek için çalışmalara başladı. Otisabi karakterinin yaratıcısı Yılmaz Aslantürk ve Ters Dergi çizeri Hakan Bilgehan, Türkiye İşçi Partisi (TİP) saflarında mücadele edecekler. Aslantürk, İstanbul 2. Bölge 5. sıra milletvekili adayı. Bilgehan ise 1. Bölgeden aday gösterildi.

Deneyimli çizer Yılmaz Aslantürk süreci şöyle değerlendirdi:

“Tip’ten ben de aday oldum.“Çünkü”lerim sıralı liste aşağıda.
Yaratıcılıkları sömürülen kültür ve sanat emekçilerinin haklarını savunmak, sorunlarını dile getirmek  ve kültürel yozlaşmayla mücadele etmek için.
20 yıllık iktidarın tenkit ve tehdit diline karşı siyasal İslam’ın fıtratında yer almayan mizah gücünün yeri geldiğinde nasıl sert bir tokata dönüştüğünü göstermek adına,
Kasaba siyasetçilerinin arasında TİP sıralarındaki bir çizer/karikatürcünün bakış açısının yaratacağı farkı göstermek, bizlerin de emekçi olduğunu, fikir işçisi, zanaatkar olduğunu, bizlersiz bir toplumun ilerleyemeyeceğini anlatabilmek çabasıyla, vekil adaylığına talibim.
Ne vekil maaşı kaygısı, ne rahat emeklilik ne de popülarite kaygım var, hepsine hali hazırda sahibim. Tek temennim; Tip, siyasetin rengini ve tarzını değiştirirken bu süreçte fayda ve fark yaratabilmek.”

Ters Dergi sayfalarında Otoritenin Titrek Düşmanı serisini çizeri Hakan Bilgehan ise politikaya adım atma kararını şöyle yorumladı:

“Beni İstanbul 1. Bölge milletvekili adayı seçen Türkiye İşçi Partisi’ne teşekkür ederim. Karikatürist, iktisatçı ve makine mühendisi olarak rüzgar ve güneş gibi temiz enerji kaynaklarını büyük sermayenin tekelinden çıkarıp herkes tarafından her yerde ulaşılabilir olması için mecliste çalışacağım ve haklarımızı sonuna kadar savunacağım.”

Ters Dergi olarak arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz.