KMSPico 2024 Download | For Windows 11, 10, 8 & Office

HABERLER

Sedat Öztürk’ü kaybettik, üzgünüz!

Sedat Öztürk’ü kaybettik, üzgünüz!

Karikatürist Sedat Öztürk  arkadaşımız 17 Haziran 2020 sabaha karşı uykusunda geçirdiği bir kalp krizi sonucunda hayata veda etmiş ve aynı gün ailesi tarafından toprağa verilmiştir.

Merhum meslektaşımıza Allahtan rahmet ve başta ailesi ve yakınları olmak üzere karikatürcü dostlarına, sevenlerine ve sevdiklerine başsağlığı ve sabır diliyoruz!..

Sedat Öztürk’ün ilk çizgileri 14 yaşlarındayken “Çocuk Haftası” dergisinde yayınlandı. Dergi neredeyse her hafta onun çizimlerine yer veriyordu. İlerleyen yıllarda Gırgır, Çarşaf, Fırt, Mikrop, Çivi, Limon, Hıbır, Fırça, Dıgıl, Parazit, Amele, Ses gibi pek çok dergide karikatürleri, esprileri, çizgi mizah öyküleri yayınlandı. Dergiler dışında Hürriyet, Milliyet, Günaydın, Tercüman, Politika gazetelerinde de çizgilerine yer verildi. Karikatür yarışmalarında bir çok ödül aldı.

Sedat Öztürk, Derneğimizin gerçekleştirdiği tüm etkinliklere canıgönülden katılan değerli bir üyemizdi. Ayrıca İBB Karikatür ve Mizah Merkezi kurul çalışmalarımızda yer almış, emek harcamış,  bütün toplantıları aksatmaksızın büyük bir istekle takip etmiştir. Sakin, sessiz, kimi zaman içe kapanık diyebileceğiniz görüntüsünün ardında, ruhundaki sükunet ile harmanlanan gülen tertemiz bir yürek ve müthiş bir espri yeteneği barındırırdı. Kişiliğinin bu yönü karikatürlerine, esprilerine, çizgi öykü senaryolarına da yansırdı. Uzun uzun konuşmayı, kendinden bahsetmeyi, övünmeyi sevmeyen alçakgönüllü bir insandı. Dostça sohbetlere, yüzünden eksilmeyen gülümsemeyle katılırdı. Ruhu şad olsun!