KMSPico 2024 Download | For Windows 11, 10, 8 & Office

HABERLER

Turistler Mehmet Şenocak’ın Çizdiği Harita İle İstanbul’u Tanıyor!

Karikatürist ve çizgi film yönetmeni Mehmet Şenocak’ın T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan Türkiye Turizm, Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın (TGA) talebi ile GoTürkiye platformu için hazırladığı İstanbul City Map afiş olarak basıldı.

Mehmet Şenocak’ın çizmiş olduğu İstanbul haritası, başta Galataport İstanbul’a gelen cruise gemileri olmak üzere birçok önemli turizm noktasında turistlere sunuluyor.

2000 yılından günümüze AnimaTürk markası ile dünyanın ilk Atatürk animasyon filmi ‘’Atatürk Bir Ulusun Kurtarıcısı’’ ve birçok başarılı çizgi film projelerine imza atan Mehmet Şenocak; yaklaşık 20 yıldır şehir, ilçe, otel ve üniversitelere illüstrasyon haritalar da hazırlıyor.

Mehmet Şenocak GoTürkiye için hazırladığı İstanbul haritası öncesinde Metro İstanbul, Kaan Air ve Olivium Avm’ye de illüstrasyon İstanbul haritaları hazırladı.

Ayrıca Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi ve Özyeğin Üniversitesi gibi üniversitelerin haritalarını çizdi. Rixos, Hilton, Regnum, Gloria, Concorde, Asteria vb. turizm sektörünün birçok önemli otelinin Z-CARD’larında ve panolarında Mehmet Şenocak’ın çizmiş olduğu haritalar kullanılmakta. 

Mehmet Şenocak’ın 3 Boyutlu izometrik çizimlerle hazırladığı illüstrasyon haritalar klasik haritalardan çok daha etkili olup verilen mesajı hedef kitleye daha kolay ifade ediyor.

İllüstrasyon haritalar klasik haritaların kuşbakışı görünüşündeki monoton çizimlerinden uzaklaşıp izometrik bir açıyla, alandaki binaların ve diğer noktaların 3 boyutlu görünümde renkli olarak gösterilmesidir. Bu haritalarda karikatürize veya reel karakterler de gösterildiğinde alandaki veya tesisteki aksiyon ve yaşam çok daha etkili bir şekilde yansıtılmaktadır. Ayrıca helikopter veya dronela çekilmiş fotoğraflarda tesisteki birçok nokta ağaçlar altında kapanırken illüstrasyon haritalarda böyle bir durum söz konusu değildir. İllüstrasyon haritalar broşür, pano ve ekranlarda gösterilerek misafirlerin şehir veya tesis içi ulaşımında konfor sağlamakta, zaman kaybını önlemektedir.

Mehmet Şenocak’ın çizmiş olduğu illüstrasyon harita çizimlerini https://www.animaturk.com/harita.html web sayfasından görebilirsiniz.