YARIŞMALAR

Uykusuz’un Kapanışı Mizah Yayıncılığımızın Bitişi Gibidir!!!!

Canımın ciddi anlamda yandığı, zaten almadığı darbe kalmamış gariban dairemin son su baskınıyla iyice yaşanmaz hale geldiği şu günlerde şu sosyal medyadan biraz uzak durayım dedim ama olmuyor kardeşim… Hep kötü haberler ardı ardına geliyor… Çok sevdiğim, basınımızın belleği, iyi gazeteci Orhan Erinç ağabeyin kaybının üzüntüsünü yaşarken az önce mizah dergilerinin 43 yıllık balon yazarı (kaligrafisti) Şevki Sayışman arkadaşım, balon yazabildiği son dergi olan ve bu ülkedeki bence kalan son gerçek mizah dergisi olan UYKUSUZ’UN DA KAPANDIĞININ HABERİNİ VERDİ!!!!  Kadim işimiz mizah çok ağır bir darbe daha aldı!!! Bu mizah yayıncılığının da bitişi gibidir artık!!!!   

Ah be Şevki kardeşim, o çocuklar yaşasın diye tribünden az nefes tüketmedim onlar için, her söyleşimde, her imza günümde, yakaladığım her fırsatta mizahı yok edenleri anlattığım gibi, mizahı bu ülkede var eden son dergi olan Uykusuz’u da anlattım insanlara… Uykusuz’a sahip çıkın dedim… Ama çıkmadılar!.. Tıpkı bizi de yargılanma sürecimiz de, siyasi mizah yapamaz hale getirildiğimiz ağır bir süreçte yapayalnız bıraktıkları gibi!!!

Ah be Şevki kardeşim, benim de ağır bir ev faciası yaşayıp öylece bitik halde boşluğa baktığım ölü bir anımda gördüm yazdıklarını, içim sızladı kadim işim mizah adına!.. Oooof ki ne ooof!!! Sadece saf ve temiz bir mizah yapmış, mizahı asla ticaret aracı haline getirmemiş tek ekip de bitti desene, bizi zaten bitirmiş, bir köşeye fırlatıp atmışlardı, Uykusuz’un varlığını sürdürüyor olması bile benim için bir umut ışığı oluyordu, demek ki artık o ışık da karardı, çok üzgünüm be Şevki, zaten 6 gündür UYKUSUZ ve perişan haldeydim, ayakta zor duruyordum, bu işlere 45 yılımı verdim, karşılığı kocaman bir hiç, senin gibi müthiş bir emekçinin işsiz kalması adına da çok üzgünüm, biten mizah yayıncılığımız adına da çok üzgünüm, altılı masa hala daha aday açıklayacak(!) ama ülke bitti bitiyor, mizahın bittiği bir ülkede yaşanmaz arkadaşlar, bir ülke için yolun sonu bu mudur???? Evet BUDUR!!!!!!

Cihan Demirci