OUR
CARTOONISTS

Mehmet Şenocak

Mehmet Şenocak

1985 yılında karikatür çizmeye başlayan Mehmet Şenocak’ın ilk profesyonel karikatürleri  1990 yılında Gırgır dergisinde yayımlandı. Mehmet Şenocak,a ait karikatür, espri ve çizgi öyküler, başta Gırgır dergisi olmak üzere Çarşaf, Fırt, Avni ve Dıgıl dergilerinde yer aldı. 1993 yılında çizgi film çalışmalarına başladı ve 10’dan fazla uzun metraj çizgi filmin yapımında bulundu.

Mehmet Şenocak, 2000 yılında AnimaTürk Animasyon’u kurdu. Turkcell’den Akbank’a birçok önemli firmaya MMS, çizgi film, 3d animasyon, animasyon reklam filmi, karakter tasarımı, interaktif oyun, storyboard, karikatür ve illüstrasyon çalışmaları yapan Mehmet Şenocak, bir dönem Avrupa Yakası isimli dizide yayınlanan Baymak separatör reklam filmlerini de ekip arkadaşlarıyla birlikte hazırlamıştır. Bizim Park, Su, Çevre Dostları, Küçük Kurbağa, Oku, Kılavuz ve Selpak Temizlik isimli 3d animasyon  ve çizgi filmleri yönetmiştir.

2005 yılında Türkiye’nin ilk şarkıcı animasyon karakteri Küçük Kurbağa’yı tasarlamış daha sonra TPE’ye başvurarak bu karakteri markalaştırmıştır. Mehmet Şenocak yaptığı 100 den fazla kısa komik animasyonla, karikatürleri canlandırarak animasyonla karikatürün bir arada olduğu başarılı örnekler sunmuştur. Bu çalışmalara www.youtube.com/AnimaTurkAnimasyon adresinden ulaşılabilir.

Çalışmalarına İstanbul’da Animatürk Animasyon’da devam eden Mehmet Şenocak Karikatürcüler Derneği ve Çizgi Film Yapımcıları Derneği üyesidir.  Mehmet Şenocak’ın kurumsal çalışmalarına www.animaturk.com.tr ve web sitesinden ulaşılabilir.