KMSPico 2024 Download | For Windows 11, 10, 8 & Office

KARİKATÜRCÜ
LERİMİZ

Sadık Pala

Sadık Pala

1966 Manisa Gölmarmara Doğumlu. İlk ve Orta Öğrenimini  İzmir’de tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Uygulamalı Sanatlar Bölümü Grafik Ana Sanat Dalından 1991 yılında mezun oldu.

     1982 Yılında Tercüman Çocuk Dergisiyle başladığı Basın Çizerliğine, Yeni Asır Gazetesi, Gıcık Dergisi, Yeni Ekonomi Gazetesi, Spor Dergisi, Demokrat Ege Gazetesi, Gümgüm, Gırgır, Fırt, Limon, Mustafa, Sinek, Ustura, Arıza Mizah Dergilerine, Türkiye Çocuk Dergisine, Gözlüklü Martı, Tercüman Gazetesi , Evet Gazetesi , Star Gazetesi, Sözcü ve Dokuz Eylül Gazetesinde devam etti. İlk Çocuk Gazetesi olan Kıpırdak’ın Görsel Yönetmenliğini ve Yayın Yönetmenliğini yaptı. Kartopu Çocuk Gazetesi’nin Görsel Yönetmenliğini yaptı. Çeşitli yayınevlerine, Talim Terbiye Kurullarından onaylanmış ders kitapları resimledi. 8 dile çevrilen İki bine yakın Atasözü ve Deyim resimledi.

     Yurtiçi ve dışında birçok yarışma ve sergilere katıldı. Eserleri sergilendi, albümlerde yer aldı. 40 civarı ödülü bulunmaktadır.

Grafi 2000 com sitesine karikatürler çizdi ve aynı isimle Kanal D’ye yapılan programlara skeçler yazdı. Akhisar Belediyesinde, Karşıyaka Belediyesinde ve İzmir MEV kolejinde karikatür dersleri verdi. 

 “ Palas Pandıras “ isimli bir Karikatür kitabı vardır.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti ve Karikatürcüler Derneği Üyesidir.

 

Evli ve bir çocuk babasıdır.